archive 2006/03

archive

blob


24.03.2006.

Bussines : RAMBO AMADEUS U DIVNOM SVIJETU PRIVATLUKA

IAKO JE KONCERT NA ŽALOST VEĆ OTKAZAN ZBOG SLABOG INTERESA KONZUMENATA/KUPACA IPAK PROČITAJTE OVU RAMBOVU POZIVNICU KOJA MOŽE MNOGIM NERENTABILNIM MUZIČARIMA OTVORITI NOVE VIDIKE U POGLEDU OSTVARIVANJA USPIJEŠNIJEG BILANSA POSLOVANJA:

Imam zadovoljstvo da vas obavijestim da odrzavam
koncert u Sava centru >(Beograd), 23 marta u 21 h i 30 minuta, pod radnim
nazivom "Demode".

Bend i ja smo napokon uvjezbali materijal i nadamo
se da cete kupovinom neke od ponudjenih karata pomoci razvoju ovog malog , ali ponosnog preduzeca .
1. 800 dinara karte za temperamentnu omladinu,
prvih 6 redova
2. 1200 dinara karte za starije pozdiplomce i mirne
intelektualce, nakon 10 og reda
3. 2000 dinara karte za audiofile , u akusticki
najopogodnijim djelovima sale
4. 8800 dinara Vip Vip Stage karte , za fanove
kojima dobro ide u
zivotu, i hoce da sjede u udobnim stolicama na
stage -u, u sigurnom
polumraku, uz gratis buffet.
5. 200000 dinara jedna Vip Vip Vip Vip Happyness
karta koja ukljucuje izlazak na binu uz ovacije publike vlasniku karte.
Karte kategorije 4 i 5 se mogu nabaviti samo porudzbinom na
vip@ramboamadeus.com, kurir ih donosi na zeljenu
adresu. Detaljnije informacije mozete dobiti na istoj adresi.
Svima onima koji nisu u mogucnosti da prisustvuju
koncertu a vole intelektualne proizvode ovog preduzeca, nudimo pregrst besplatnog download-a na www.ramboamadeus.com.
srdacno vas
Rambo Amadeus Svetski Mega Car,
Giga Imperator Suncevog Sistema i
Tera Kondukter Mlijecnog Puta.
p.s.: a zasto se ne bi poigrali geometrijske progresije i
forvardovali ovaj meil na sto vise adresa, da
provjerimo koliko nam treba da povezemo sve on line ljude na Planeti?

04.03.2006.

Antena: MARTOVSKA KULTURNA DEŠAVANJA U SARAJEVU

POZORIŠTA / THEATRES


NARODNO POZORIŠTE / THE NATIONAL THEATER
Obala Kulina Bana 9, Tel: 221 682

01. / 07. Nenad Pervan
13. / 27. 03 JEDAN ČOVJEK I JEDNA ŽENA
19:30h Režija / Directed by: Nenad Pervan

02. 03. Miroslav Krleža
19:30h KRALJEVO
Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Igraju / Cast: I. Bajrović, E.Sijamija, M. Musliović, M. Kurić,
H. Borić. E. Muftić, S. Pepeljak

09. 03. Abdulah Sidran
19:30h U ZVORNIKU JA SAM OSTAVIO SVOJE SRCE /
IN ZVORNIK I HAVE LEFT MY HEART
Režija / Directed by: Elmir Jukić

15. / 16. 03. Gioacchino Rossini
19:30h SEVILJSKI BRIJAČ
Opera u tri čina
Dirigent / Conductor: Josip Šego
Režija / Directed by: Ozren Prohić

17. 03. Frédéric Chopin
19:30h LES SYLPHIDES
Balet u jednom činu
Ludvig Minkus
PAQUITA
Dio iz baleta
Koreografija: Ljubov Kunakova
Dirigent / Conductor: Emir Nuhanović

20. / 28. 03 Enver Čolaković
19:30h LEGENDA O ALI-PAŠI / LEGEND OF ALI PASHA
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

22. 03. Johann Strauss
19:30h ŠIŠMIŠ / THE BAT
Režija / Directed by: Vlado Štefančić
Dirigent / Conductor: Darjana Blaće

23. 03. Meša Selimović
19:30h TVRĐAVA / THE FORTRESS
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

24. / 25. 03 Adolf Adam
19:30h ŽIZELA / GISELLE
Dirigent / Conductor: Robert Homen
Gosti / Guest form: St. Petersburga i Staatsoper iz Beča
Orkestar Sarajevske Filharmonije
Koreograf: Edina Papo

29. 03. SARAJEVSKA FILHARMONIJA
20:00h GALA KONCERT / GALA CONCERT
Dirigent / Conductor: Charles Ansbacher – USA

31. 03. Jovan Steria Popović
19 :30h RODOLJUPCI
Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Premijera / Premiere



KAMERNI TEATAR '55 / CHAMBER THEATER '55
M. Tita 56/II. Tel: 216 873

04. / 06. / Žan Anuj
24. / 25. / 27. 02. ŽENSKI TURBOFOLK BEND / WOMEN FOLK BAND
20:00h Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

Dimitrije Vojnov
VELIKA BIJELA ZAVJERA
Režija / Directed by: Aleksandar Jevđević
10. 03. Premijera / Premiere
11. / 16. / 17. 03. Reprize / Repeat performance

18. 03. Aldo Nikolaj
20:00h UMRI MUŠKI / DIE HARD
Režija / Directed by: Admir Glamočak

28. 03. Miro Gavran
20:00h KAKO UBITI PREDSJEDNIKA /
HOW TO KILL A PRESIDENT
Režija / Directed by: Gradimir Gojer

30. / 31. 03. Ingmar Vilkvist
20:00h HELVEROVA NOĆ / HELVER'S NIGHT
Režija / Directed by: Dino Mustafić



POZORIŠTE MLADIH SARAJEVO / SARAJEVO YOUTH THEATER
Kulovića br. 8, Tel/Fax: 442 572 i 205 799

05. 03. Stevan Pešić
11:00h BOR VISOK DO NEBA
Režija / Directed by: Drago Buka

Darko Lukić
09. / 23. 03. BAŠESKIJA, SAN O SARAJEVU / BAŠESKIJA, A DREAM OF
20:00h SARAJEVO
Režija / Directed by: Gradimir Gojer

10. / 13. / Nick Wood
24. 03. TRG RATNIKA / WARRIOR SQUARE
20:00h Režija / Directed by: Dino Mustafić

19. 03. Nenad Veličković
11:00h BUMBAR CAR I CAR VODONOŠAR
Režija / Directed by: Kaća Dorić

26. 03. Josip Vandot - Vojmil Rabadan
11:00h KEKEC
Režija / Directed by: S. Hadžimehanović



SARTR – SARAJEVSKI RATNI TEATAR / SARAJEVO WAR THEATER
Direkcija: Dalmatinska 2/III, Tel.: 664 070



KONCERTI / CONCERTS


JU»SARAJEVO ART» / SARAJEVO ARTS AGENCY
Dalmatinska 2/I, Tel: 207 929 / Fax: 207 972
www.sarajevoarts.ba

27.03. VEČE FRANCUSKE MUZIKE
19:30h Adi Šehu, flauta / flute
Sakib Lačević, flauta / flute
Ehlimana Tikveša, klavir / piano
Bošnjački institut



SARAJEVSKA FILHARMONIJA / SARAJEVO PHILHARMONIC ORCHESTRA
Obala Kulina Bana 9, Tel: 666 519, 666 520 / Fax: 666 521

08. 03. Svečani koncert povodom „Dana žena „
20:00h Solista / Solo performer: Kremena Acheva – flauta (Bugarska)
Baletni solisti / Ballet solo performer: Stetsenko Ellina, Belma Čečo, Mia Prašo, Sea Rom Chung, Marija Ščerbanenko
Dirigent / Conductor: Emir Nuhanović
Narodno pozorište

29. 03. Koncert
20:00h Dirigent / Conductor: Charles Ansbacher (USA)



SA CLUB
Kranjčevićeva bb, tel.: 211 911; 061 / 138 183

03. 03. – 21:00h BLAVORS
04. 03. – 21:00h „Feels like...“ DJ'S VANJA, S-CREAM & AJNSPRIC
08. 03. – 21:00h „Damama s ljubavlju“ DUO HARIS & ALEN
10. 03. – 21:00h DAVOR EBNER I GRUNTIBUGLI + ELVIS J. KURTOVIĆ
11. 03. – 21:00h GORAN KARAN & BEND
17. 03. – 21:00h OBOJENI PROGRAM
18. 03. – 21:00h ORGANIZACIJA DJ'S
24. 03. – 21:00h DARKWOOD DUB
25. 03. – 21:00h DJ JEAN MARIE K
31. 03. – 21:00h SARAJEVO DRUM ORCHESTRA + DJ. DARIO



GALERIJE / GALLERIES


UMJETNIČKA GALERIJA / BiH ART GALLERY
Zelenih beretki 8, Tel.: 266 551

Ponedjeljak-subota / Monday-Saturday: 10:00 - 18:00h

Stalna postavka: “Jedan vijek moderne umjetnosti u BiH” /
Permanent exhibition: “A Century of Modern Art in B&H”
Utorak-subota / Tuesday-Saturday: 12:00-20:00 h


GALERIJA MAK
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel: 471 828
Svaki dan od 10:00 – 19:00h / Every day from 10:00 – 19:00h


GALERIJA MERSADA BERBERA “E&A”
“Holiday Inn” hotel, Tel./Fax: 288 341

Stalna postavka radova Mersada Berbera /
Permanent exhibition of Mersad Berber's works

Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-21:00h
Subota / Saturday: 09:00-17:00 h


ATELJE – ZBIRKA SAFET ZEC Studio-Collection
Maršala Tita 31/II

Posjeta Ateljeu - zbirci Safet Zec moguća je svaki dan
uz prethodnu najavu na tel. 061 338 186 ili 440 041 /

Dailly visit to studio - collection of Safet Zec is possible with prior
notice - phone no: 061 338 186 or 440 041



GALERIJA “FAKTA” – art centar
Hamdije Kreševljakovića 7 C, Tel. 552 270

Stalna postavka BiH klasika / Permanent exhibition of B&H classics
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-18:00h
Subota / Saturday: 09:00-15:00h



KINA / MOVIE THEATERS


APOLO
Mis Irbina 2, Tel: 445 201
Od / From: 18.00 & 20.00h

02. 03. - GRBAVICA
Režija / Directed by: Jasmila Žbanić
Uloge / Cast: Mirjana Karanović, Luna Mijović, Leon Lučev, Kenan Čatić, Oriana Kunčić,



BOSANSKI KULTURNI CENTAR
Branilaca Sarajeva 24, 441 798, 444 466

02. 03. - GRBAVICA
Režija / Directed by: Jasmila Žbanić
Uloge / Cast: Mirjana Karanović, Luna Mijović, LeonLučev, Kenan Čatić, Oriana Kunčić
Od / From: 19.00 & 21.00h
Subota i nedjelja / Weekends: 17.00h



IMPERIJAL
Maršala Tita 56, Tel: 445 201, 443 021

02. – 15. 03. MARINAC / JARHEAD
Režija / Directed by: Sam Mendez

16. 03. PRELAZEĆI MOST: ZVUK ISTAMBULA / CROSSING THE BRIDGE: THE SOUND OF ISTAMBUL
Režija / Directed by: Fatih Akin





KINO DVORANA OPĆINE NOVI GRAD
Bulevar Meše Selimović 97, Tel. 291 100

Porodično kino: Subota / Nedjelja / Family cinema: weekends

04 / 05. 03. – 11:00h CAREVA NOVA ĆUD / THE EMPEROR’S NEW GROOVE

11. / 12. 03. – 11:00h ATLANTIS / ATLANTIS: THE LOST EMPIRE

18. / 19. 03. – 11:00h ČUDOVIŠTA IZ ORMARA / MONSTER’S, Inc.

25. / 26. 03. – 11:00h LILO & STITCH



OBALA MEETING POINT
H. Kreševljakovića 13, Tel. 668 186

REVIJA FILMOVA OSCAR 2006
Od / From: 19:00 & 21:15h

ŽUTA MINUTA / CHICKEN LITTLE
Režija / Directed by: Mark Dindal
Svaki dan / Every day: 17:00h
Subota i nedjelja / Weekends: 12:00 & 14:00h

01. 03. SMRTOLOPT / MURDERBALL
Režija / Directed by: Henry Alex Rubin i Dana Adam Shapiro

02. 03. POKRETNI DVORAC / HOWL'S MOOVING CASTLE
Režija / Directed by: Hayao Miyazaki

03. 03. BRIŽNI VRTLAR / CONSTANT GARDENER
Režija / Directed by: Fernando Meirelles

04. 03. LAKU NOĆ I SRETNO / GOOD NIGHT AND GOOD LUCK
Režija / Directed by: George Clooney

05. 03. MINHEN / MUNICH
Režija / Directed by: Steven Spielberg

09. 03. GORDOST I PREDRASUDE / PRIDE AND PREJUDICE
Režija / Directed by: Joe Wright
Od / From: 19.00h

06. 03. MINHEN / MUNICH
Režija / Directed by: Steven Spielberg
Od / From: 18.00 & 21.00h




TESLA
Obala Kulina Bana 2, Tel: 445 201, 443 617
Od / From: 18:00 / 20:00h

IVKOVA SLAVA / IVKO’S FEAST
Režija / Directed by: Zdravko Šotra



UNITIC
Fra Anđela Zvizdovića 1, Tel: 295 001
Od / From: 18:00 / 20:30h

DVOLIČNOST / TROUBLE
Režija / Directed by: Harry Cleven
Od / From: 20:30h

FRKA SA DICK & JANE / FUN WITH DICK & JANE
Režija / Directed by: Dean Parisot
Od / From: 18:00h

09. 03. SJEĆANJA JEDNE GEJŠE / MEMOIRS OF A GEISHA
Režija / Directed by: Rob Marshall



CENTRI ZA KULTURU / CULTURE CENTRES

Café Karabit
Umjetnička Galerija BiH, Zelenih beretki 8

03. 03. Prof. Ulrich Horstmann
19:00h Autorenlesung: „Rückfall. Neue Texte“



KULTURNI CENTRI STRANIH ZEMALJA /
FOREIGN CULTURE CENTRES

BRITISH COUNCIL www.britishcouncil.ba
Ljubljanska 9, Tel: 250 220, Fax: 250 240

Biblioteka i Informacioni centar / Library and Information center:
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 08:30-19:00h
Subota / Saturday: 08:00-17:00h


GOETHE INSTITUT
Bentbaša 1a, Tel: 570 000, 570 030

Radno vrijeme / Working hours:26.10.2005
Ponedjeljak-četvrtak / Monday-Thursday: 09:00-17:00h
Petak / Friday: 09:00-14:00h

Biblioteka i Informativni centar / Library and Information center:
Utorak-četvrtak / Tuesday-Thursday: 14:00-18:00h



CENTAR «ANDRE MALRAUX»
Mula Mustafe Bašeskije 8 / tel-fax: 206 889, 668 605
E-mail: malraux@bih.net.ba / web: www.malraux.ba

Radno vrijeme / Workong hours:
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 10:00-18:00h
Subota / Saturday: 10:30-14:00h

Biblioteka / Library:
Ponedjeljak, srijeda, petak / Monday, Wednesday, Friday: 10:00-18:00h
Utorak i četvrtak / Tuesday and Thursday: 14:00-18:00h



KULTURNI CENTAR ISLAMSKE REPUBLIKE IRAN /
ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN CULTURE CENTER
Ferhadija 2, tel. 711 055

Biblioteka / Library:
Radno vrijeme / Workong hours:
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-16:00h



URED ZA KULTURU AMBASADE KRALJEVINE ŠPANIJE U SARAJEVU /
CULTURE DEPARTMENT OF THE SPANISH EMBASSY IN SARAJEVO
Čekaluša 14 / tel: 223 331 / e-mail: ofcult@bih.net.ba

Biblioteka / Library:
Ponedjeljak i srijeda / Monday and Wednesday: 09:30-11:00h
Utorak i četvrtak / Tuesday and Thursday: 15:30-16:30h



TURSKI KULTURNO-INFORMATIVNI CENTAR /
TURKISH CULTURAL-INFORMATION CENTER
Mula Mustafe Bašeskije do 31, Tel: 271 150

Radno vrijeme / Working hours:
Utorak-subota / Tuesday-Saturday: 09:00-18:00h

Filmski program utorkom / Movies on Tuesday
Od / From: 18:00h (engleski titl / English subtitles)



MUZEJI / MUSEUMS


HISTORIJSKI MUZEJ BiH / BiH HISTORICAL MUSEUM
Zmaja od Bosne 5, Tel: 210 416, 210 418

Ponedjeljak - petak / Monday - Friday: 09:00 - 16:00 h
Subota i nedjelja / Saturday and Sunday: 09:00 - 13:00 h

Izložba „Bosna i Hercegovina kroz stoljeća“ /
Exhibition „Bosnia and Herzegovina through centuries“

Izložba „Sto godina sindikalnog pokreta Bosne i Hrecegovine“
Exhibition „Hundred years of the BiH Trade Union“



MUZEJ SARAJEVA / CITY OF SARAJEVO MUSEUM
Mula Mustafe Bašeskije bb, Tel.: 535 688 / Fax: 535 688

- DESPIĆA KUĆA / DESPIĆ's HOUSE
Despićeva ulica br. 2 / Despićeva Street No. 2, Tel: 215 531
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-15:00h

- BRUSA BEZISTAN
Abadžiluk br. 10, Tel: 239 590

Stalna izložbena postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak-subota / Monday-Saturday: 10:00-15:00h

- MUZEJ JEVREJA BiH / BiH JEWISH MUSEUM
Velika Avlija b.b., Tel: 535 688

Ponedjeljak- petak / Monday-Friday: 10:00-15:00h
Nedjelja / Sunday: 10:00-13:00h



MUZEJ KNJIŽEVNOSTI I POZORIŠNE UMJETNOSTI BIH /
BIH MUSEUM OF LITERATURE AND THEATER ARTS
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel.: 471 828

Stalne postavke / Permanent exhibitions
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 10:00-14:00h



ZEMALJSKI MUZEJ BOSNE I HERCEGOVINE / BiH LAND MUSEUM
Zmaja od Bosne 3, Tel: 668 027

Stalna postavka zbirki i eksponata /
Permanent collection and expones exhibition

Utorak - petak / Tuesday - Friday: 10:00 - 17:00 h
Nedjelja / Sunday: 10:00-14:00h



BOŠNJAČKI INSTITUT - FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA /
BOSNIAK INSTITUTE - FOUNDATION OF ADIL ZULFIKARPAŠIĆ
Mula Mustafe Bašeskije 21, Tel.: 279 800, 279 777

Posjeta u organizovanim grupama uz najavu /
Organized group visits by appointment



FESTIVALI / FESTIVALS


SARAJEVSKA ZIMA

01. 03.
01. – 17. Izložba “Sharaku u interpretaciji japanskih savremenih umjetnika” / Exhibition „Sharaku as interpreted by contemporary Japanese artists“
ALU / Academy of Fine Arts Sarajevo

Narodno pozorište RS
20:00h Federico Garcia Lorca
“Dom Bernarde Albe” / “The House of Bernarda Alba”
Režija / Directed by: Đurđa Tešić
Kamerni teatar 55 / Chamber Theatre 55

19:00h Vesko Kadić, Izložba karikatura
“Svjetlost i tama svakodnevnice” / “Lightness and darkness of the everyday life”
Galerija “Gabrijel”, 19:00

02. 03.
02. – 21. Izložba “Biljezi” / Exhibition “Marks”
19:00h Collegium artisticum

02. – 21. Izložba “Novi talas” / Exhibition “New wave”
19:00h Collegium artisticum

02. – 21. Milutin Darić Daka
19:00h “Biciklom” Grafike i videofilm / “By Bicycle”
Graphics and video film
Collegium artisticum

20:00h Koncert Artis Voice kvarteta (Rumunija) / Concert of Artis Voice Quartet (Romania)
Dom armije / Army Hall

17:00h Chryssidou Ellie (Grčka)
“Gigijev prsten” / “Gygi’s Ring”
Turski kulturni centar / Turkish Cultural Centre

03. 03.
18:00h Poesia Montenegrina (SCG)
Muzičko-poetsko veče / Music-poetic evening
Collegium artistcum

20:00h Baletni trio (BiH)
Edina Papo: “Šir” (Pjesma) / Edina Papo “Shir“(Song)
Kamerni teatar 55 / Chamber theatre 55

04. 03.
19:00h Teatar Karavan Dromedar Brčko (Njemačka-BiH) / Theatre Caravan Dromedar
Brčko (Germany and B&H)
“Antigona na Savi” / “Antigona upon Sava River”
CDA/

20:00h Kepa Junkera (Španija / Spain)
Koncert trikitixa / Trikitixa concert
Dom armije / Army Hall

05. 03.
18:00h Koncert / Concert
Elena Nasteska, Elena Atanasovska
Bošnjački institute / Bosniak Institute

20:00h Gradsko kazalište Ljubljana (Slovenija)
Kvartet
Režija / Directed by: S. Horvat
CDA

05. – 11. 03. Izložba 14 mladih grčkih umjetnika /
18:00h Galerija Novi hram

06. 03.
12:00h Jaša Mrevlje (Slovenija)
“Napravimo kraj svim katastrofama” / “Let’s put an end to all the disasters”
Kinoteka

20:00h Kraljevsko pozorište Zetski dom, Cetinje (SCG)
A.P.Čehov
“Višnjik” / “Cherry Orchard”
Režija / Directed by: Ivica Kunčevič
Narodno pozorište / National Theatre

07. 03.
07. – 14. Izložba članova Hrvatskog društva likovnih umjetnika, Rijeka (Hrvatska) /
Exhibition of the members of Croatian Society of Fine Arts, Rijeka
Galerija Roman Petrović / Roman Petrović Gallery

07. – 13. “Hipolitova smrt” / “Hypolite’s Death”
19:00h Stephane Forni, (Francuska / France)
Galerija 10m2 / 10m2 Gallery

20:00h Balet Državnog teatra Košice / State Theatre Ballet Košice (Slovačka)
“Vrijeme ljubavi”
Kamerni teatar 55 / Chamber Theatre 55

08. 03.
10:00 – 18:00h Ozgur Ozlem Sulak (Turska / Turkey)
“Grenny” Video
Turski kulturni centar / Turkish Cultural Centre

08. – 18. Vinko Penezić i Krešimir Rogina, (Hrvatska)
19:00h Izložba “Arhitektura u digitalno doba” / “Architecture in Digital Age” (Croatia)
Exhibition
Turski kulturni centar / Turkish Cultural Centre

20:00h Plesna grupa Bharatanatyam (Indija) / Bharatanatyam Dance Group (India)
Dom policije / Police Hall

09. 03.
17:00h Dokumentarni film
“Boja maslina” / “The Colour of Olives” (Mexico)
Režija / Directed by: Carolina Rivas
Turski kulturni centar / Turkish Cultural Centre

20:00h Koncert / Concert
Manfred Payrhuber, Yoshio Owaki
Bošnjački institute / Bosniak Institute

21:00h Plesna grupa Laura Tanner / Dance Company Laura Tanner
(Švicarska / Switzerland)
CDA

10. 03.
10:00h Kompilacija kratkih filmova / Compilation of short films
“Solidarnost, Solidarnost” / “Solidarity, Solidarity” (Poljska / Poland)
Turski kulturni centar / Turkish Cultural Centre

10. – 21. “Biti poeta je vidjeti - Ibsen u našem vremenu” / “To be a poet is to see - Ibsen in our time”
19:30 Izložba postera / Exhibition of posters (Norveška / Norwey)
Galerija “Gabrijel” / “Gabriel” Gallery

20:00h Vokalni kvartet Affeto / Affeto Voice Quartet (Češka / Czech Republic)
Katedrala / The Cathedral

20:00h BNP Zenica i Omladinski hor Zenica
Carl Orff “Carmina Burana”
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović
Dirigent / Conductor: Milenko Karović
Narodno pozorište / National Theatre

11. 03.
11. – 21. Javier Rodriguez (Španija / Spain)
“Karavan” / “Caravan”
Izložba fotografija / Exhibition of photographs
Galerija IPC

20:00h Slovensko mladinsko gledališče
Dragica Potočnjak
Tomaž Štrucl: “Che Guevara”
Režija / Directed by: Tomaž Štrucl
Narodno pozorište / National Theatre

12. 03.
20:00h Muzika i pjesme klasičnog španskog repertoara / Music and songs from classical Spanish repertory
Dom policije / Police Hall

20:00h Teatr im Aleksandra Fredry w Gnieznie (Poljska)
Witold Gombrowicz:
“Trans-atlantik”
Adaptacija / Adaptation: Lech Raczak i Maciej Rembarz
Režija / Directed by: Lech Raczak
Narodno pozorište

13. 03.
20:00h Nacionalni plesni tetar sjeverne Grčke Igor’s Room
Koreograf / Choreograph: Konstantinos Rigos
CDA

14. 03.
20:00h Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieznie (Poljska)
Tomasz Szymanski:
“Rapsodija o sv. Wojciechu (Adalbertu)”
Režija / Directed by: Tomasz Szymanski
Katedrala / The Cathedral

20:00h Muzičari bez granica / Musicians Without Borders
“Šest kontinenata u Sarajevu” / “Six Continents in Sarajevo”
Bošnjački institute / Bosniak Institute

15. 03.
20:00h Koncert / Concert
Smiljka Isaković (SiCG)
Dom armije / Army Hall

21:00h Miroslav Krleža
„Na rubu pameti” / „On the Edge of Reason“
Dramaturška obrada, režija i izvedba: Dragan Despot
Kamerni tetar 55 / Chamber Theater 55

16. 03.
16. – 21. Prezentacija i izložba izdanja Leksikografskog zavoda
18:00h “Miroslav Krleža” / Presentation and exhibition of the Lexicographical Institute editions “Miroslav Krleža”
Dom armije / Army Hall

16. – 21. Videoart prezentacija / Video art presentation
Učestvuje 60-70 umjetnika / 60-70 artists participating
Galerija 10m2 / 10m Gallery

20:00h Pozorište na Terazijama / Terazije Theatre
A CHORUS LINE
Režija : Directed by: M. Vukobratović
Narodno Pozorište / National Theatre

17. 03.
11:00 – 13:30h Leksikografski zavod “Miroslav Krleža”
“BiH i Hrvatska u novim enciklopedijama” / “B&H and Croatia in New Encyclopaedias”
Dom armije / Army Hall

19:00h Izložba / Exhibition: Ahmet Karić
“Sarajevo zimi” / “Sarajevo in winter”
Galerija Roman Petrović / Roman Petrović Gallery

20:00h Orkestar nacionalnih instrumenata, Kazahstan / National Instruments Orchestra, Kazahstan
BKC

18. 03.
12:00h Prezentacija projekta Leonardo da Vinči / Presentation of the Leonardo da Vinci Project
ALU / Academy of Fine Arts

19:00h Izložba / Exhibition: Damir Nikšić (BiH-USA)
Galerija Novi hram / New Temple Gallery

20:00h Plesna grupa – “Compas” (Izrael) / Flamenco Dance Company “Compass” (Israel)
“Espejo”
Koreograf / Choreograph: Michael Natan
Narodno pozorište / National Theatre

19. 03.
10:00 – 14:00h Plesna radionica “Svjetlost tijela” / Dance workshop “The Light of the Body
Koreograf / Choreograph: Jasmina Prolić
CDA

18:00h “Harfa”
Promocija izabranih pjesama objavljenih u ediciji IPC-a / Promotion of selected poems published in the IPC edition
Društvo pisaca / Writers’ Association

20:00h Slavne rapsodije Dalibaltayan / Famous rhapsodies Dalibaltayan
Dom armije / Army Hall

20:00h Slovensko narodno gledališče, Maribor (Slovenija)
“Radio & Julija”, Balet
Režija i koreograf / Directed by and Choreograph: Edward Clug
Narodno pozorište / National Theatre

20. 03.
19:00h Pjesničko stvaralaštvo jugoistočne Evrope / Poetic creativity in Southeastern Europe
Domaćini / Hosts: Hadžem Hajdarević i Mirsad Bećirbašić
Društvo pisaca / Writer’s Association

20:30h CRR turski muzički ansambl / Concert of CRR Turkish music ensemble
Dirigent / Conductor: Mustafa Dogan Dikmen
Dom armije / Army Hall

21. 03.
10:00h Međunarodni konkurs likovnih radova za djecu i mlade na temu
“Svjetlost” u saradnji s Centrom za mlade Federalnog ministarstva kulture i sporta / International Competition of Art Works for Children and Youth on the theme of “Light” In cooperation with the Centre for Youth of the Federal Ministry
Dom policije / Police Hall

12:00h Okrugli sto posvećen Sigmundu Freudu / Round table dedicated to Sigmund Freud
Galerija Mak

17:00h Art simpozij Jahorina
Kolekcija akvarela “Svjetlost” / Collection of aquarelles “Light”
Galerija IPC / IPC Gallery

18:00h Izložba “Bjelina u slikarstvu BiH” / Exhibition “White Spaces in B&H painting”
Turski kulturni centar / Turkish Cultural Centre

19:00h “Svjetlost tijela” / “The Light of the Body”
Performans učesnika radionice “Tishma Tanz”
Koreograf / Choreograph: Jasmina Prolić
CDA

20:00h Hrvatsko narodno kazalište, Split (Hrvatska)
Ariel Dorfman i Tony Kushner
“Udovice” / “Widows”
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Narodno pozorište

archive
<< 03/2006 >>
nedponutosricetpetsub
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031


MOJI LINKOVI


VRATI SE NA:

Linkovi /politika/:


BROJA%u010C POSJETA
133993

Powered by Blogger.ba